Klienci a ich zawód

people-woman-coffee-meeting

Zawód klientów ma w wielu wypadkach decydujący wpływ na ich potrzeby i upodobania. Z zawodem połączony jest w pierwszym rzędzie dochód klienta – a ten ma również wielki wpływ na ich zakupy. Mamy bardzo dużo sklepów obsługujących wyłącznie ludzi pewnych zawodów.

Tak sklep, który prowadzi sprzedaż dodatków szewskich, ma jako klientów – szewców skład nasion – rolników, skład drzewa meblowego – stolarzy, sklepy z bronią i amunicją – myśliwych itd. Oczywiście, że w tych sklepach mogą kupować i klienci nie należący do danych zawodów, jednak zawodowcy stanowią przeważającą większość klientów. Kupiec obsługujący zawodowców musi dokładnie informować się o wszystkim, co się w danym zawodzie dzieje, zaopatrywać w porę swój skład w towary potrzebne w danym czasie jego klienteli.

Obsługa klientów, należących do pewnych zdecydowanych grup zawodowych, nie jest trudna – mając bowiem do obsługiwania ludzi, którzy należą głównie do jednego zawodu, łatwo można odpowiednio do tego przystosować nie tylko swój asortyment towarowy, ale też i metody postępowania z klientelą.

Powiązane